PLEXR

Alternatywa dla zabiegów chirurgicznych

PLEXR

Alternatywa dla zabiegów chirurgicznych

Generator mikrowiązki plazmy

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi elektrycznemu, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwartego oka”.

PLEXR jako urządzenie medyczne klasy IIb (CE 0051) jest obecnie jedynym urządzeniem na rynku działającym na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta oraz operatora podczas wykonywania zabiegu.

Patent na bezpieczeństwo

Niezwykle ważnym elementem każdej terapii z użyciem źródła energii jest aspekt jej bezpieczeństwa. W przypadku PLEXR najbardziej istotnym elementem stało się opracowanie takiego źródła energii, prowokującego powstanie plazmy aby prąd nie przepływał ani przez operatora wykonującego zabiegani przez pacjenta poddawanego zabiegowi.

Urządzenie medyczne PLEXR jest jedynym urządzeniem w Polsce działającym na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy, które nie powoduje przepływu prądu przez ciało pacjenta..

Technika nieablacyjna PLEXR

Technika ta nazywana jest „nieablacyjną”, ponieważ jest przeprowadzana bez usuwanianadmiaru skóry, bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tłuszczu. Procedura polega na wykonywaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia PLEXR, każdy w odległości ok. 0,5 mm jeden od drugiego, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do zakończenia procedury. Każdy z tych uzyskanych punktów powoduje sublimację (odparowanie) powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i co najważniejsze, bez powodowania uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek.

Efekty zabiegów z użyciem PLEXR

  • 70 proc. efektów zabiegu jest widoczna nawet natychmiastowo po nim, po zabiegu można powrócić do wykonywania codziennych czynności. Plexr nie powoduje żadnych stanów zapalnych skóry.
  • Ponad 5 lat badań klinicznych i obserwacji tysięcy pacjentów wykazano, że dzięki zastosowaniu tej nieablacyjnej techniki możemy uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oka i w konsekwencji wyeliminować fałdy skóry i zmarszczki mimiczne.
  • Badania kliniczne i obserwacje pacjentów poddanych tej terapii pokazują, że efekt terapeutyczny utrzymuje się od 2-4 lat
zobacz efekty

Wskazania do zabiegu

  • usuwanie nieestetycznych blizn;
  • usuwanie tatuaży;
  • lifting twarzy;
  • usuwanie rozstępów;
  • usuwanie przebarwień na skórze;
  • usuwanie zmarszczek;
  • zmniejszenie wiotkości skóry.

zabieg przy użyciu PLEXR

Typowa procedura trwa mniej niż 20 minut a punktowe „strupki” o średnicy ok. 0,5 mm utrzymują się od 4 do 7 dni. W leczeniu opadających powiek należy wykonać od 1 do 3 zabiegów w odstępach 40 dni w zależności od stopnia zaawansowania problemu.