OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.
Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.
W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.


Na czym polega zabieg:


Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta.


Czy zabieg jest bezpieczny?


Procedura jest odpowiednia dla osób od ok. 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej. Zabieg może być wykonywany przez cały rok, słońce nie jest czynnikiem limitującym wykonywanie tego zabiegu.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.


Przebieg zabiegu:


Poprawnie wykonany program powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów ostrzykiwania skóry twarzy, szyi, dekoltu lub innych okolic wymagających regeneracji. Liczbę zabiegów i odstępy czasowe pomiędzy nimi ustala lekarz po zbadaniu pacjenta.


Każdy zabieg składa się z 3 etapów:

Etap I

Pobranie krwi.
Pacjent zgłaszający się w celu leczenia osoczem bogatopłytkowym nie musi być na czczo. Krew do badania jest pobierana w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Pobiera się krew z żyły

Etap II

Otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego.
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze (pojemniku do otrzymywania PRP). Następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.

Etap III

Podanie koncentratu bogatopłytkowego.
Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej podaje się w postaci iniekcji aktywowanego osocza:

 • z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii - wersja MESO,
 • liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry - technika VOLUMA,

Wskazania do zabiegu


Zabieg wskazany jest dla osób, które chcą dokonać:

 • rewitalizacji skóry,
 • poprawy kolorytu skóry,
 • poprawy ukrwienia skóry,
 • zwiększyć elastyczność i napięcie skóry,
 • wygładzić i spłycić zmarszczki i bruzdy.

Przeciwskazania

 • choroby ,
 • nowotwory,
 • ciąża,
 • laktacja,
 • leczenie niektórymi rodzajami antykoagulantów.Skóra lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.

W efekcie użycia osocza skóra się regeneruje i poprawa się jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.Nasze gabinety:

ESTETIQ POZNAŃ

ul. Towarowa 41/207
61-896 Poznań