LIPOLIZA INIEKCYJNA - Aqualyx

intralipoterapia AQUALYX - to rewolucyjna, skuteczna i bezbolesna metoda modelowania policzków, owalu twarzy, szyi i innych obszarów ciała poprzez trwałe usuwanie tkanki tłuszczowej.
Lipoliza jest bezpieczną alternatywą dla chirurgicznej liposukcji, a jej właściwe wykonanie skutkuje nie tylko wysmukleniem leczonego obszaru, ale też wzrostem jędrności skóry. W Sielskiej Klinice zabiegi lipolizy – intralipoterapii wykonuje przeszkolony i doświadczony lekarz medycyny estetycznej – doktor Marta Sielska, a preparatem z wyboru jest jedyny atestowany w Polsce preparat do intralipoterapii Aqualyx.


Jak wygląda zabieg?


Po omówieniu oczekiwań następuje zebranie wywiadu, ważenie Pacjenta oraz mierzenie fałdu skórno-tłuszczowego. Następnie lekarz zaznacza dermografem obszar przeznaczony do lipolizy na ciele lub twarzy. Po odkażeniu skóry lekarz wkłuwa się do tkanki tłuszczowej i metodą wachlarzową rozprowadza preparat Aqualyx. Maść znieczulająca nie jest konieczna, ponieważ jeden obszar jest zaopatrywany preparatem Aqualyx z tylko jednego wkłucia, dlatego dyskomfort przy wkłuciu jest zredukowany do minimum. Jednak na życzenie Pacjenta nakładana jest maść znieczulająca pod okluzją na około pół godziny przed zabiegiem.


Lipoliza preparatem Aqualyx - obszar szyi.

Lipoliza preparatem Aqualyx - obszar szyi.

Lipoliza preparatem Aqualyx - obszar nóg

Czy zabieg jest bolesny?


Poza pojedynczym wkłuciem (na obszar) Pacjent nie odczuwa bólu. Ewentualne znieczulenie skóry oraz protokół zabiegowy preparatu Aqualyx (mieszanie preparatu ze znieczuleniem) eliminuje całkowicie ból. Tkanka tłuszczowa nie reaguje bólem na rozprowadzanie w niej preparatu Aqualyx. Może pojawić się uczucie pieczenia bądź świądu, a także wrażenie odrętwienia związane z obecnością środka znieczulającego w preparacie Aqualyx.


Ile ampułek będę potrzebować?


Zabieg poprzedza konsultacja i omówienie potrzeb pacjenta. Jednorazowo można podać do 40ml preparatu Aqualyx, czyli 5 ampułek po 8ml. Zazwyczaj jednak jest to nie więcej niż 2-3 ampułki, a obszar twarzy i szyi zwykle nie wymaga podania więcej niż jednej ampułki jednorazowo.


Ile zabiegów będę potrzebować dla osiągnięcia oczekiwanego rezultatu?


Rozłożenie terapii w czasie zwiększa dobrą tolerancję zabiegu i pozytywne efekty w postaci zwiększania się jędrności leczonego obszaru po każdym kolejnym zabiegu. Preparat Aqualyx może być stosowany aż do uzyskania fałdu skórno-tłuszczowego o grubości nie mniejszej niż 1- 1,5cm. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie, rzadko przekracza liczbę 10. Najczęściej są to 3-4 zabiegi, najczęściej powtarzamy je co 3-4 tygodnie.


Ile tkanki tłuszczowej ubywa po jednym zabiegu?


Wszystko zależy od ilości podanego w trakcie zabiegu preparatu Aqualyx oraz wielkości fałdu skórno-tłuszczowego. Jest to od 0,5cm do 3cm w obwodzie. Aby mieć lepsze porównanie warto przed zabiegiem zmierzyć obwód leczonego miejsca, wykonać dokumentację fotograficzną, zapisać dzień cyklu (u kobiet) i zważyć Pacjenta. W Sielskiej Klinice pomiary i wywiad są elementami dokumentacji zabiegu.


Czy efekty zabiegu są trwałe?


Tkanka tłuszczowa w obecności preparatu Aqualyx zostaje trwale uszkodzona. Jednakże nie ma możliwości usunąć z leczonego obszaru wszystkich komórek tłuszczowych – byłoby to nieestetyczne i mogłoby wywołać uszkodzenie tkanek położonych płyciej i głebiej od tkanki tłuszczowej. Dlatego efekty intralipoterapii są trwałe przy założeniu utrzymywania zbliżonej masy ciała. Przytycie spowoduje zmianę obwodu leczonego miejsca, jednakże adekwatnie do uzyskanej poprawy klinicznej – czyli proporcje ciała uzyskane w trakcie leczenia będą stałe (zmniejszona względem wyjściowej ilość komórek tłuszczowych, a co za tym idzie tkanki tłuszczowej w leczonym obszarze będzie trwała).


Czego mogę spodziewać się po zabiegu?


Natychmiast po zabiegu Pacjent nie czuje bólu, jedynie środek znieczulający dodany do preparatu Aqualyx może wywoływać uczucie odrętwienia leczonego miejsca. Po ustąpieniu znieczulenia może pojawić się lekka tkliwość leczonego obszaru bądź niewielki ból (w zależności od ilości podanego preparatu) porównywalny do zakwasów mięśniowych występujących po intensywnym treningu. Preparat Aqualyx jest zdecydowanie lepiej tolerowany niż wcześniej stosowane do lipolizy preparaty oparte na fosfatydylocholinie. Leczony obszar w okresie do 3 – 4 dni od zabiegu będzie delikatnie obrzmiały, a na skórze mogą pojawić się charakterystyczne przebarwienia przypominające sińce. Jest to efekt rozpadu komórek tłuszczowych, który minie całkowicie po upływie około tygodnia. Mimo najlepszych chęci i staranności lekarza iniekcje mogą wywołać pojawienie się siniaczków bądź krwiaków, które ustąpią samoistnie po upływie kilku dni. Pozytywne efekty zabiegu początkowo maskuje obrzmienie leczonego obszaru, jednak po upływie tygodnia miejsce poddane terapii zaczyna się wyszczuplać. Proces ten trwa przez kolejne 3-5 tygodni, a czasami nawet dłużej. Z naszego doświadczenia obserwujemy przebudowę (wyszczuplenie i ujędrnienie) leczonego obszaru nawet do dwóch miesięcy po zabiegu. Utrzymująca się ledwie wyczuwalna tkliwość sygnalizuje trwanie procesu przebudowy tkanki poddanej intralipoterapii.


Jakie są objawy uboczne?


Do objawów ubocznych należy niewielki obrzęk, tkliwość lub niewielki ból w miejscu podania preparatu, pieczenie bądź świąd i/lub odrętwienie, następnie może pojawić się siniaczek bądź krwiaczek. W rzadkich przypadkach podanie preparatu może powodować punktowe zagęszczenie tkanki włóknistej wyczuwalnej jako niewielkie zgrubienie pod skórą, które ustępuje po kilku miesiącach od zabiegu. Tkanka włóknista pojawiająca się w miejsce zniszczonych komórek tłuszczowych warunkuje bardzo pozytywny efekt wzrostu jędrności i ściągnięcie skóry ponad leczonym obszarem. Zbyt duża ilość preparatu może – podobnie jak w przypadku liposukcji – wywołać przejściowe zaburzenia czucia na skórze powyżej leczonego obszaru. Preparat Aqualyx jest niezwykle bezpieczny w rękach lekarza przeszkolonego z tej metody intralipoterapii, jednak jest też silniejszy niż dotąd występujące na rynku preparaty i z tego powodu musi być stosowany zgodnie z protokołem. Zbyt płytkie bądź zbyt głębokie podanie preparatu Aqualyx może wywołać uszkodzenie tkanki leżącej poniżej bądź powyżej tkanki tłuszczowej.


Czy Aqualyx to to samo, co preparaty z fosfatydylocholiną?


Preparat Aqualyx nie zawiera fosfatydylocholiny. Dlatego jego podanie nie jest bolesne i nie wiąże się z wystąpieniem silnego stanu zapalnego, jednakże aktywny składnik preparatu – deoksycholan – warunkuje jego wysoką skuteczność w trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej.


Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu lipolizy – intralipoterapii Aqualyx?


Tak. Zabieg lipolizy metodą intralipoterapii Aqualyx jak każdy zabieg z dziedziny medycyny estetycznej ma przeciwwskazania. Należą do nich: ciąża i okres karmienia, ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew. - choroby tarczycy: Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero, choroby nowotworowe, infekcje i zmiany skórne w obrębie leczonego obszaru, tendencja do bliznowacenia, fobie, zaburzenia odżywiania i nierealistyczne oczekiwania Pacjenta są również przeciwwskazaniem do tego zabiegu.


Cena zabiegu


Jedna ampułka to koszt 250zł
Dodatkowo maść znieczulająca do zabiegu to koszt 50zł, czyli zabieg z wykorzystanie jednej ampułki kosztuje 300 zł.
Skóra lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.

W efekcie użycia osocza skóra się regeneruje i poprawa się jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.Nasze gabinety:

ESTETIQ POZNAŃ

ul. Towarowa 41/207
61-896 Poznań